مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری تهران خبر داد
تاریخ: ۹:۰۰ :: ۱۳۹۸/۰۴/۳۰

تفهیم نیوز:مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری تهران از کلید خوردن ۱۰۰ پروژه هوشمند شهری تا سال ۱۴۰۰ خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، دکتر محمد فرجود، ، پروژه های مرتبط با برنامه “تهران هوشمند” را در دو دسته سرویس‌های شهروندی و خدمات درون شهرداری تهران تعریف کرد و گفت: شهر تهران تبدیل […]

تفهیم نیوز:مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری تهران از کلید خوردن ۱۰۰ پروژه هوشمند شهری تا سال ۱۴۰۰ خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، دکتر محمد فرجود، ، پروژه های مرتبط با برنامه “تهران هوشمند” را در دو دسته سرویس‌های شهروندی و خدمات درون شهرداری تهران تعریف کرد و گفت: شهر تهران تبدیل به شهری برای آزمون پروژه های هوشمند خواهد شد و ۱۰۰ پروژه هوشمند شهری به صورت پایلوت تا ۱۴۰۰ عملیاتی می‌شود.
فرجود با تاکید بر اهمیت سرویس‌های زیرساختی گفت: مهمترین زیرساخت هایی که در حال توسعه و تقویت است زیرساخت های ارتباطی، اطلاعات مکانی و یکپارچگی داده ای در شهرداری تهران است. هوشمندسازی تنها با وجود یکپارچه سازی امکانپذیر است و گستردگی و تنوع خدماتی که شهرداری تهران ارائه می‌کند ضرورت این مسئله را مشخص می‌کند.
او در معرفی برخی پروژه های درون سازمانی شهرداری تهران گفت: سامانه یکپارچه صورت وضعیت‌های شهرداری تهران، مدیریت خدمات یکپارچه ناوگان شهری، مدیریت خدمات شهری، شهرسازی و یکپارچگی سامانه ارتباطات شهروندی از پروژه های زیرساختی در حال توسعه است.
مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در ادامه و در توضیح سامانه ها و سرویس‌های شهروندی از سامانه ” تهران من ” نام برد و گفت: سامانه تهران من در حال حاضر سامانه یکپارچه سرویس های شهروندی است و روز به روز در حال گسترش بوده و خدماتی مثل وضعیت ملک، پرونده های شهرسازی، سامانه ۱۳۷، بلیت مترو و پارک حاشیه ای و مواردی دیگر به آن اضافه شده است.
فرجود به برگزاریِ الکترونیکِ انتخابات شورایاری ها برای اولین بار در تهران اشاره کرد و این پروژه را تجربه ای بزرگ برای شهرداری تهران عنوان کرد.
دکتر فرجود در بخش پایانی به ارتباط تنگاتنگ و موثر شهرداری تهران با زیست بوم نوآوری اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال ما سه رویداد “اینوتهران” را برگزار کرده ایم و نشان دادیم که شهرداری تهران پیش قدم شده و نیازها و مسائل شهر را عنوان کرده و همچنین با ارائه داده های لازم برای همکاری با بخش نوآور و دانش بنیان کشور اعلام آمادگی کرده است.
مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در پایان این نشست خبری پاسخگوی سوالات اصحاب رسانه در خصوص برنامه هوشمندسازی پایتخت بود.
گفتنی است سازمان فاوای شهرداری تهران در بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی الکامپ حضوری پررنگ دارد و تازه ترین پروژه های هوشمند شهری را به نمایش گذاشته است. غرفه «تهران هوشمند» در سالن شماره ۸ محل دایمی نمایشگاه های تهران واقع شده است و تا روز یکشنبه ۳۰ تیر میزبان علاقمندان است.

پاسخی بگذارید