تاریخ: ۱۷:۱۵ :: ۱۴۰۰/۰۳/۰۴
پذيرش بيش از ۳۳ هزار بيمار مبتلا به كرونا در بيمارستان ميلاد

تفهیم نیوز:دكترحمزه زاده وزارت بهداشت را متولي سلامت كشور دانست وگفت: ما در بيمارستان ميلاد بالاترين استاندارد هاي مربوطه را داريم از جمله خط ۵۵۰ بيماران كرونايي، ترياژ دو لايه، متخصص عفوني مقيم در اورژانس، پرزشكان فوق تخصص در تخت هاي ويژه و يك دستگاه سي تي اسكن كه فقط مختص بيماران كرونايي است. مدير […]

تفهیم نیوز:دكترحمزه زاده وزارت بهداشت را متولي سلامت كشور دانست وگفت: ما در بيمارستان ميلاد بالاترين استاندارد هاي مربوطه را داريم از جمله خط ۵۵۰ بيماران كرونايي، ترياژ دو لايه، متخصص عفوني مقيم در اورژانس، پرزشكان فوق تخصص در تخت هاي ويژه و يك دستگاه سي تي اسكن كه فقط مختص بيماران كرونايي است.

مدير عامل بيمارستان ميلاد گفت: در حال حاضر كه موج چهارم كرونا فروكش كرده است ۳۰۰ بيمار مبتلا به كرونا در اين مركز درماني بستري هستند؛به جرات مي گوييم كه هيچ بيمارستاني اين تعداد بستري اين بيماران را دارا نيست.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي ميلاد، دكتر فرهاد حمزه زاده در نشست خبري خود با خبرنگاران افزود: ۶ دهم درصد از مجموع ۱۴۱ هزار تخت فعال در كشور متعلق به بيمارستان ميلاد است اين در حالي است كه ما ۱٫۲ درصد از خدمات بستري بيماران مبتلا به كرونا را ارائه كرده ايم به عبارت بهتر ما بيش از ۲ برابر ظرفيت قابل تخصيص خود خدمات داده ايم.

دكتر حمزه زاده تصريح كرد:تاكنون بيمارستان ميلاد ۳۳ هزار و ۳۴۴ بيمار پذيرش شده كرونايي و ۱۳۲۴۹ بيمار بستري داشته ايم که ۲۰۴۰ نفر در بخش ویژه بستری شده و ۱۲ هزار و ۲۰۹ نفر از بیماران پذیرش شده کرونایی بهبود یافتند.

وي افزود: به عبارتي ۱۰ درصد بيماران مبتلا به كرونا كه به مراكز درماني سازمان تامين اجتماعي مراجعه كرده اند متعلق به بيمارستان ميلاد هستند اين در حالی است که اين بيمارستان فقط ۷ درصد کل تخت های بیمارستانی تأمین اجتماعی را داراست.

دكتر حمزه زاده گفت: بيمارستان ميلاد يكي از بيمارستان هاي مطرح سازمان تامين اجتماعي و به عبارتي ويترين درمان اين سازمان است و حتي در سطح ملي و منطقه اي نيز شناخته شده و برند است و تمامي پزشكان، پرستاران و كاركنان آن صادقانه به بيماران خدمت مي كنند.

او وزارت بهداشت را متولي سلامت كشور دانست وگفت: ما در بيمارستان ميلاد بالاترين استاندارد هاي مربوطه را داريم از جمله خط ۵۵۰ بيماران كرونايي، ترياژ دو لايه، متخصص عفوني مقيم در اورژانس، پرزشكان فوق تخصص در تخت هاي ويژه و يك دستگاه سي تي اسكن كه فقط مختص بيماران كرونايي است.

مدير عامل بيمارستان ميلاد تصريح كرد: تعداد تخت هاي بستري در نظر گرفته شده بيمارستان ميلاد از سوي مراجع وزارت بهداشت براي بيماران مبتلا به كرونا ۳۰۰ تخت بود كه در برخي ايام ما حدود ۷۰۰ بيمار مبتلا به كرونا در بيمارستان داشتيم كه اين امر نشان مي دهد در دوران طغيان امواج چهارگانه كرونا محدوديت و سقفي در پذيرش بيماران كرونايي نداشته ايم.

وي درمان بيماران داراي بيمه تامين اجتماعي را در بيمارستان ميلاد رايگان اعلام كرد وگفت: براي بيماراني كه فاقد اين بيمه هستند تعرفه دولتي در نظر گرفتيم هر چند كه بيش از ۵۰ درصد اين افراد به دليل عدم تمكن مالي رايگان درمان شدند.

دكترحمزه زاده در پاسخ به خبرنگاري درباره اين كه آيا مبلغي از منابع تخصيص داده شده به ستاد ملي كرونا به بيمارستان ميلاد اختصاص پيدا كرده است يا خير؟گفت: تا كنون ريالي از هيچ جايي دريافت نكرده ايم اين در حالي است كه بيمارستان ميلاد به صورت شركتي اداره مي شود و كرونا باعث كاهش عمل هاي جراحي و به تبع آن كاهش درآمد هاي بيمارستان شده است.

همچنين دكتر حميد رضا صفي خاني قائم مقام مدير عامل بيمارستان ميلاد خاطر نشان كرد: در همه گيري كرونا ،ميلاد ظرفيت فوق تخصصي خود را به خدمت رساني به بيماران كويد تبديل كرد و درحقيقت به مسئوليت اجتماعي خود عمل نمود.

وي توجه به كميت وكيفيت خدمات بيمارستان ميلاد در خدمات را از اولويت هاي توجه مديريت ارشد بيمارستان دانست وگفت: شاخص هاي كيفي مراقبت و درمان بيماران مبتلا به كرونا در اين بيمارستان قابل افتخار است.

مراقبت هاي درماني در بيمارستان ميلاد مبتني بر دانش است

وي با اشاره به شاخص CFR (مرگ و مير قطعي ناشي از عفونت كوويد )گفت: اين شاخص در امريكا ۳٫۸، در انگليس ۱۵ و ميانگين جهاني ۴٫۳ است اما در بيمارستان ميلاد حدود ۲ است كه اين عدد بيانگر اين است كه از ميانگين جهاني كمتر مي باشد كه اين امر يعني مراقبت هاي درماني در بيمارستان ميلاد مبتني بر دانش است.

او ميزان مرگ و مير مادران پر خطر را يكي از مهمترين شاخص هاي بيمارستاني ذكر كرد و گفت: روزانه بيش از ۱۲ مادر پر خطر درگير كرونا موردمراقبت ويژه درماني قرار مي گيرند كه در ۱۷ ماه گذشته كه كشور درگير كروناست مرگ و مير مادران پر خطر كمتر از ميانگين شاخص هاي بين الملي است .

دكتر مهدي ناقوسي معاون درمان بيمارستان ميلاد نيز گفت: در برخي روزها ۱۰۰ عمل جراحي اورژانس انجام مي دهيم و در عين حال بيماران مبتلا به كرونا را نيز پذيرش مي كنيم.

وي در خصوص مادران پر خطر گفت: بيش از ۴۰۰ مادر باردار كوويدي در بيمارستان ميلاد بستري و پس از بهبود ترخيص شده اند.

۹۱۱ نفر از كاركنان بيمارستان ميلاد به كرونا مبتلا شدند

او خاطر نشان كرد: ۹۱۱ نفر از همكاران ما در بيمارستان ميلاد به كرونا مبتلا شدند و يك شهيد سلامت هم داشته ايم كه اين موضوع بيانگر اين است كه در خدمت به بيماران با تمام توان هستيم.

پاسخی بگذارید