تاریخ: ۱۵:۵۰ :: ۱۴۰۱/۰۲/۰۵

غیبت سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند در تمرینات و بازی‌های ملوان ادامه‌دار شده است و این دو مدافع مستحکم لیگ برتری، حالا سکونشین لیگ یک شده‌اند. به گزارش ایسنا، تیم فوتبال ملوان، صدرنشین لیگ یک امشب در یکی از مهم‌ترین دیدارهای این فصل لیگ آزادگان میزبان مس کرمان رده دومی است. ملوان در حالی امشب […]

غیبت سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند در تمرینات و بازی‌های ملوان ادامه‌دار شده است و این دو مدافع مستحکم لیگ برتری، حالا سکونشین لیگ یک شده‌اند.

به گزارش ایسنا، تیم فوتبال ملوان، صدرنشین لیگ یک امشب در یکی از مهم‌ترین دیدارهای این فصل لیگ آزادگان میزبان مس کرمان رده دومی است. ملوان در حالی امشب مقابل دیدگان هوادارانش برابر شاگردان فرزاد حسین‌خانی قرار می‌گیرد که از اگر بتواند از ۹ دیدار باقی مانده خود حداقل ۱۵ امتیاز کسب کند، می‌تواند بعد از شش فصل غیبت دوباره به بالاترین سطح فوتبال ایران بازگردد.

با وجود این که ملوان در ۲۵ بازی قبلی خود یک بار شکست خورده است و صاحب دومین خط دفاع برتر لیگ یک است، مازیار زارع و کادرفنی ملوان قصد استفاده از سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند را ندارند و این دو مدافع با وجود گذشت ۵۰ روز از پیوستنشان به باشگاه شمالی، هنوز در لیست ۱۸ نفره ملوان هم قرار نگرفتند. مازیار زارع، سرمربی ملوان در اواخر اسفند و تنها ۱۰ روز بعد از پیوستن این دو بازیکن به جمع قوهای سپید انزلی، اظهار کرد که شرایط روحی این دو مدافع خوب نیست و آماده بازی برای صدرنشین لیگ یک نیستند اما با گذشت ۴۰ روز از آن اظهار نظر، ظاهرا یزدانی و مرادمند هنوز نتوانسته‌اند به شرایط روحی ایده‌آل برسند.

بلاتکلیفی دو سرباز ملوان

شب گذشته لیست ۲۰ نفره ملوانی‌ها برای دیدار با مس منتشر شد که باز هم نبود نام یزدانی و مرادمند به چشم می‌آمد. این اتفاق در حالی است که به گفته رسانه‌ها مختلف، چند هفته‌ای است که این دو بازیکن در تمرینات ملوان هم حاضر نمی‌شوند و با تیم تمرین نمی‌کنند. حتی در عکس‌های منتشر شده در سایت و صفحات مجازی باشگاه ملوان از تمرینات این تیم، خبری از این دو مدافع سرباز نیست و به نظر می رسد مشکل این دو جدی‌تر از بحث‌های مطرح شده باشد.

با وجود این، رامبد رشیدی، قائم مقام باشگاه ملوان در گفت‌وگو با ایسنا در این خصوص توضیح داد: دلیل نمی‌شود هر کسی که در عکس ها نباشد یعنی با تیم تمرین نکرده باشد. آن‌ها سرباز نیروی دریایی و باشگاه ملوان هستند و ممکن است که به درخواست نیروی دریایی مجبور به حضور در پادگان باشند و یا حتی با تیم دوم تمرین کنند و در عکس‌ها حاضر نباشند. غیبت آن‌ها در لیست تیم مربوط به تصمیمات کادر فنی و در راس آن مازیار زارع است و او در حال مدیریت این قضیه است. این که بازیکنی به دلیل سرباز بودن در تمرین حاضر نشود درست نیست و ممکن است این دو با هماهنگی کادر فنی، چند روز بیشتر مرخصی گرفته باشند. همچنین شاید سرمربی تیم نخواهد دست به ترکیبی بزند که تیمش با آن خوب نتیجه گرفته باشد؛ حتی اگر نیمکت‌نشینان یا سکونشینان از تیم‌های بزرگ پایتخت یعنی استقلال یا پرسپولیس آمده باشند.

بلاتکلیفی مرادمند و یزدانی در ملوان

میثم شاهین، مدررسانه‌ای ملوان نیز در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شرایط دو مدافع سرباز این باشگاه گفت: سرمربی تیم قبلا هم در خصوص شرایط روحی این دو بازیکن و علت غیبت آن‌ها سخن گفته بود. آن‌ها با وضعیت بدی از استقلال جدا و سرباز شدند و آمادگی ذهنی برای آن نداشته‌اند. این که این دو مدافع از بازیکنان خوب فوتبال ایران هستند، قابل انکار نیست اما غیبت آن‌ها در لیست تیم کاملا فنی و بنا بر تصمیم سرمربی است. ما هم دوست داریم آن‌ها زودتر شرایط ذهنی خود را به دست بیاورند و بتوانند به ملوان کمک کنند.

وی درباره غیبت این دو مدافع در تمرینات ملوان عنوان کرد: چنین چیزی اصلا درست نیست. دلیل نمی‌شود اگر کسی در عکس‌های منتشر شده در تمرین نباشد، به این معنا باشد که با تیم تمرین نکرده است. روزانه ۴۰ بازیکن در تمرینات ما هستند و تمرین می‌کنند؛ اگر قرار باشد از هر کدام عکس بگذاریم که نمی‌شود. آن‌ها با تیم تمرین می‌کنند و فقط در عکس‌های منتشر شده از تمرین‌ها نیستند. این دو مدافع، سرباز و بازیکن ملوان هستند و امیدوارم هر چه زودتر از لحاظ ذهنی آماده شوند.

با توجه به اظهارات مسئولان ملوان، این دو بازیکن مشکل قانونی برای بازی برای قوهای سپید انزلی ندارند و باید دید چه زمانی پیراهن سفید ملوان را خواهند پوشید. بازیکنانی که تا همین چند ماه پیش در سودای پوشیدن پیراهن تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بودند و حالا از پوشیدن پیراهن باشگاه دسته یکی‌شان هم محروم هستند. آینده‌ای که مطابق با تصورات یزدانی و مرادمند پیش نرفت و حالا می‌توان به آن‌ها لقب “سکونشین لیگ یکی” را داد.

پاسخی بگذارید