تاریخ: ۱۴:۴۶ :: ۱۴۰۳/۰۴/۰۴

مردمی شدن فعالیت‌های فرهنگی و دینی دغدغه اعضای شورای شهر بود که با ادامه طرح آرمان امیدواریم در اداره امور شهر به محوریت مسجد و مشارکت شهروندان به عزت برسیم. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در همایش ائمه جماعات شمیرانات که در حوزه علمیه چیذر […]

مردمی شدن فعالیت‌های فرهنگی و دینی دغدغه اعضای شورای شهر بود که با ادامه طرح آرمان امیدواریم در اداره امور شهر به محوریت مسجد و مشارکت شهروندان به عزت برسیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در همایش ائمه جماعات شمیرانات که در حوزه علمیه چیذر با حضور حجت الاسلام والمسلمین علیرضا بشیر نژاد رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران، آیت الله سیدعلی اصغر هاشمی علیا تولیت حوزه علمیه قائم چیذر، حجت الاسلام کرمانی رئیس امور مساجد شمیرانات، سیدمهدی صباغ شهردار و سلیمه رودکی معاون اجتماعی و فرهنگی و جمعی از مدیران شهرداری این منطقه برگزار شد گفت؛ مسجد محوری یعنی اینکه مسجد با محوریت امام مسجد بتواند راهبری محله‌ای که در آن قرار دارد و اداره فضای فرهنگی و اجتماعی محله را بدست بگیرد.
او افزود: برای رفع مشکل، مثلثی طراحی شد با عنوان مثلث خانواده، مدرسه و مسجد تا با کمک هر سه ضلع آن بتوان محله را راهبری کرد.
نادعلی تصریح کرد: در طرح آرمان سعی در تسهیلگری، روانسازی و بسترسازی است ولی فعالیت‌ها باید مردمی باشد و حرکت‌های خودجوش افزایش یابد تا بتوانیم در اداره شهر به عزت برسیم.
شهردار منطقه یک نیز گفت: طرح آرمان ۳ با همکاری اداره آموزش‌های شهروندی منطقه، مدارس و مساجد آغاز می‌شود و هدف از آن ارتقای سطح کیفی و دانش خانواده‌ها در زمینه سبک درست زندگی و تربیت فرزند، ایجاد پایگاه‌های قرآنی در مساجد، احیای جلسات قرآنی و  روضه‌های خانگی، ارتقای مهارت‌های زندگی و سواد رسانه‌ای، افزایش نشاط، آشنایی نوجوانان با دستاوردهای انقلاب، استعدادیابی نوجوانان و … است که با عناوین مختلف اجرا می‌شود.
او افزود: طرح آرمان سال گذشته با همکاری ۲۷ مسجد و ۴۰ مدرسه منتخب اجرا شد و شهرداری منطقه یک جهت توسعه فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی در این طرح، ۱۴ میلیارد تومان هزینه کرد و امیدواریم امسال نیز خروجی خوبی از این طرح داشته باشیم.

پاسخی بگذارید