رئیس مجلس شورای اسلامی :
تاریخ: ۱۴:۴۹ :: ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
در اصل بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی شکی وجود ندارد/اگر برای این بدهی ها فکری نکنیم اصلاح آن در سالهای بعد سخت تر می شود

تفهیم نیوز:رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ به صندوق‌های بازنشستگی اشاره کرد و گفت: هم در مرکز پژوهش‌ها و هم در دولت تحرکات خوبی در این زمینه انجام شد. مرحوم دکتر نوربخش سال گذشته بسته‌ای را آماده کرده بود تا بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی برطرف شود هر چند […]

تفهیم نیوز:رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ به صندوق‌های بازنشستگی اشاره کرد و گفت: هم در مرکز پژوهش‌ها و هم در دولت تحرکات خوبی در این زمینه انجام شد. مرحوم دکتر نوربخش سال گذشته بسته‌ای را آماده کرده بود تا بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی برطرف شود هر چند که در میزان بدهی اختلاف نظر وجود دارد ولی در اصل بدهی که رقم درشتی است شکی وجود ندارد.

به گزارش تفهیم نیوزاز اداره کل روابط عمومی سازمان تامن اجتماعی به نقل از خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی با بیان اینکه در سایر صندوق‌ها وضع متفاوت‌تر است، گفت: سال گذشته از طریق امتیازها، شرکت‌ها و زمینه‌ها شرایط برای پرداخت بدهی لحاظ شده بود، خواهش می‌کنم به این موضوع اهتمام داشته باشید چرا که اگر در شرایط فعلی فکری برای بدهی‌ها نکنیم اصلاح آن در سال‌های بعد سخت‌تر می‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهم زیادی از بودجه کشور صرف همین امور می‌شود، بیان داشت: به نظر می‌رسد امسال دولت درست عمل نکرد در حالی که می‌توانست بخشی از بدهی‌ها به صندوق‌ها را بدهد، به نظر می رسد چون متولی نداشت دولت در این زمینه خوب کار نکرد.
دکتر لاریجانی توصیه کرد: یک تبصره در این زمینه لحاظ کنید تا از شرکت‌ها امتیازها و امکانات مختلف، بدهی دولت به صندوق‌های بازنشستگی پرداخت شود و متولی آن را وزیر اقتصاد بگذارید چرا که بسیاری از شرکت‌ها زیرمجموعه او است. با این کار می‌توانید بدهی صندوق‌ها را پرداخت و در صورت عدم اجرا وزیر را بازخواست کرد.

پاسخی بگذارید