تاریخ: ۱۲:۳۷ :: ۱۳۹۹/۰۷/۱۳

تفهیم نیوز:چالش در صندوق‌های بیمه‌ای؛ زندگی بازنشستگان و سالمندان را به مخاطره می‌اندازد. به گزارش روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ؛ حسین امیری‌گنجه، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در حاشیه نشست شورای اداری این اداره کل سخن می‌گفت، با ذکر مطلب بالا افزود: تامین منابع، حفظ و پایداری صندوق‌های بیمه‌ای امری […]

تفهیم نیوز:چالش در صندوق‌های بیمه‌ای؛ زندگی بازنشستگان و سالمندان را به مخاطره می‌اندازد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ؛ حسین امیری‌گنجه، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در حاشیه نشست شورای اداری این اداره کل سخن می‌گفت، با ذکر مطلب بالا افزود: تامین منابع، حفظ و پایداری صندوق‌های بیمه‌ای امری اجتناب‌ناپذیر است و با هر ابزاری باید متغیرهای شوک‌آور اقتصادی را از صندوق‌های بیمه‌ای دور کرد و چالش‌ها را به حداقل رساند؛ چرا که معتقدیم بحران در صندوق‌های بیمه‌ای؛ سلامت جسمی، روحی و روانی مستمری‌بگیران، بازنشستگان و سالمندان را به مخاطره می‌اندازد.
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به جمعیت ۸ میلیون نفری سالمندان در ایران گفت: خوشبختانه با فراهم شدن شرایط اقتصادی اجتماعی و بهداشتی و افزایش سطح فرهنگ در ایران، امید به زندگی افزایش یافته و رشد چشمگیری داشته است، اما چند سال آینده جمعیت سالمندان از مرز ۱۰ میلیون نفر خواهد گذشت.
وی تاکید کرد: بیش از یک میلیون نفر سالمند تحت پوشش حمایت‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.
امیری‌گنجه با اشاره به نقش حیاتی صندوق‌های بیمه‌ای در پرداخت مستمری به بازنشستگان و سالمندان در سطح کشور گفت: در کنار سازمان تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح ۱۵ صندوق بازنشستگی دیگر وجود دارد و بیش از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از افراد بالای ۶۰ سال از خدمات بیمه‌ای، اجتماعی، حمایتی، درمانی و امدادی بهره می‌برند و متاسفانه بیش از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از سالمندان در سطح کشور از خدمات بازنشستگی به دور هستند.
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به شعار سال در روز جهانی سالمند که در “کرونا، فرصتی برای تغییر نگاه به سالمندان است” گفت: توجه به سالمندان در دین مبین اسلام و آیات قرآن و فرهنگ اصیل ایرانی بسیار مورد تاکید قرار گرفته است و یکی از مهمترین مبنای اخلاق خانوادگی و اجتماعی از آن یاد می‌شود.
وی تاکید کرد: توجه به سالمندان با گسترش ویروس منحوس کرونا در معرض آسیب قرار داشتن این قشر عزیز از دو منظر قابل بررسی است، یکی از نظر شرایط پیشگیری، قرنطینه، نگهداری، بهداشت، تغذیه، غربالگری، درمان از سالمندان است و دیگری انتقال امید، پرهیز از ناامیدی و توجه به برطرف نمودن دغدغه‌های اقتصادی آنها و پرداخت به‌موقع مستمری‌ها است.
امیری‌گنجه با اشاره به بحران‌های ویروس کرونا در سطح جامعه گفت: ویروس کرونا فرصتی بود که که در کنار شرایط خاص اقتصادی، بحران‌های ظالمانه، شوک‌های مالی و متغیرهای شوک‌آور به صندوق‌های بازنشستگی که از حساسیت‌های خاصی برخوردار هستند، در دوران پساکرونا مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
وی با اشاره به اقدام مهم سازمان تامین اجتماعی در متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، سالمندان و مستمری‌بگیران گفت: با همت دکتر سالاری، مسئولان و کارشناسان پس از ۱۲ سال، طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در شرایط سخت و بحران اقتصادی به اجرا درآمد که موجبات رضایتمندی عده کثیری از این عزیزان را در پی داشت.

پاسخی بگذارید